77 Uzman: Bitcoin Aralık’ta Bu Seviyelerde Olacak!

Bitcoin, fiyatı 20.000 dolara yaklaştığı için Çarşamba günü başka bir ağır darbe aldı. Aynı gün ABD merkez bankası otuz yıldaki en büyük faiz oranı artışını açıkladı. Daha sonra BTC fiyatı diğer kripto para birimleriyle birlikte yükseldi. Ancak, Cuma günü, düşük seviyelerine tekrar geriledi. Bununla birlikte bir anketten, yıl sonuna kadar oldukça yüksek fiyatlar çıktı.

“Bitcoin, devam eden Tsunamiye rağmen gelgiti hala döndürebilir”

Kaosa rağmen, yakın zamanda yayınlanan bir araştırma, kripto fon yöneticilerinin çoğunluğunun yükselişini sürdürdüğünü gösteriyor. Fon yöneticilerinden bazıları, Bitcoin’in yıl sonuna kadar hala 100.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Araştırmayı, finansal hizmetler firması PricewaterhouseCoopers (PWC) yürüttü. Sonuçlara göre, ankete katılan kripto fon yöneticilerinin çoğu, lider kriptonun hala çukurdan çıkabileceğine inanıyor. Ayrıca, bu yılın sonuna kadar 75.000 ile 100.000 dolar arasında bir değere ulaşabileceğini öngörüyor.

PWC’ye göre, ‘4. Yıllık Küresel Kripto Hedge Fonu Raporu’, 77 uzman kripto hedge fon yöneticisiyle Nisan ayında yapılan bir ankete dayanıyor. Aynı zamanda yönetim altındaki toplam varlıklarının (AUM) geçen yıl 4 milyar doları aştığını da kaydetti.

Dünyanın dört büyük muhasebe firmasından biri olan PWC, daha önce de benzer anketler yaptı. Diğerlerinde olduğu gibi PWC, katılımcılardan Bitcoin’in 2022’nin sonundaki fiyatını tahmin etmelerini istedi. Çalışmanın yapıldığı tarihte kripto para piyasasında olumsuzluk hakimdi. Buna rağmen, hedge fon yöneticileri kripto konusunda şaşırtıcı derecede hevesli olmaya devam ediyor.

Çoğunluk boğa tahmini: BTC 100.000 dolar

PWC, ‘Kripto fon yöneticilerine, BTC fiyatının ve genel kripto para piyasası değerinin 31 Aralık 2022’de nerede olacağına dair tahminlerine katkıda bulunma fırsatı verdik’ dedi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, 20.000 doların üzerine tutunmaya çalışıyor.

Bunula birlikte tahminlerin çoğu (%42), Bitcoin’in 2022’nin sonuna kadar 75.000 ile 100.000 dolar arasında görüyor. Diğer bir %35’lik kısım ise bu yılın sonuna kadar 50.000 ile 75.000 dolar arasına yerleştirdi.

Günlük grafikte BTC toplam piyasa değeri 405 milyar dolar | Kaynak: TradingView

Ankete katılanların çoğunluğu, kripto piyasasının toplam değerinin 1,5 trilyon dolardan daha yüksek olacağına inanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki PWC için küresel finansal hizmetler lideri John Garvey, Terra’nın son çöküşünün dijital varlıklarla ilişkili doğal tehlikeleri açıkça gösterdiğini belirtti. Garvey, “Piyasada oynaklık devam edecek, ancak olgunlaşıyor” dedi.

Bu arada, bir önceki yıl boyunca kripto para hedge fonlarının muazzam gelişimi oldu. Buna ek olarak, araştırma, Bitcoin’in hem kripto para hedge fonları hem de daha geleneksel fonlar içindeki hakimiyetinin devam ettiğini vurguladı.

Related Posts

Spor sahası tesisi işleri yaptırılacak

Diyarbakır Bağlar Belediyesi spor tesisi işleri yaptıracak. Yapımı tamamlanmayan spor sahaları yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19 …

ABD borçlanma kestirimini yükseltti

Bakanlık, mayısta paylaştığı varsayımda, Hazinenin ikinci çeyrekte 26 milyar dolar borçlanmasının beklendiğini, haziran sonu nakit istikrarının …

Dolar 17,95 seviyesinden işlem görüyor

Geçen haftanın son işlem gününde 17,75-17,98 bandında dalgalı bir seyir izleyen dolar/TL günü 17,9142’den tamamladı. EURO VE STERLIN NE KADAR …

SHIB’ten Gizemli Paylaşım: İşte Büyük Tahminler!

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB), önceki proje duyurularından önce olduğu gibi Twitter’da siluetli gizemli bir video paylaştı. SHIB topluluğu …

Yılın ilk 6 ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı sayısı yüzde 185 arttı

Türkiye, 2022’nin ilk 6 aylık döneminde 16 milyon 385 bin 80 yabancıyı ağırladı. Kültür ve Turizm Bakanlığının verilerine göre, bu yılın ilk …

Analist: DOGE Rallisini Beklemeyen Bu 10 Altcoin’e Baksın!

Dogecoin (DOGE), son satışlara rağmen piyasa değerine göre konumunu korumayı başardı. Devasa bireysel yatırımcı kitlesi meme coin’e olan inancını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.