AKP’li belediyede, ‘özel kontenjan’ iddiası

AKP’li Elazığ Belediyesi şubat ayı meclis toplantısında Park ve Bahçeler Müdürlüğüne 150 işçi alınması kararı almıştı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne alınacak işçilerin AKP’ye verilen kontenjanla il, merkez ilçe, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri arasında dağıtılacağı öne sürüldü.

“AKP’LİLERİN ALINACAĞI İDDİASI KAMUOYUNU RAHATSIZ ETMİŞTİR”

AKP’li belediyelerin işçi alımlarında akraba ilişkileri ve partizanlık yaptığını belirten CHP Elazığ il Başkanı Coşkun Çağlar Duran, şöyle konuştu :

* Daha önce yakın ilişkilerle belediyeye işçi alan Elazığ Belediyesi, bununla da yetinmeyerek muhtarlara kontenjan vermiş, birçok muhtar da akrabalarını belediyede istihdam ettirmiştir.

*Ocak ayı meclis toplantısında alınan bir kararda Elazığ Belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü bünyesinde geçici olarak istihdam edilmek üzere 150 işçi alımı gerçekleştireceğini duyurmuştur.

*Alınan karar sonrasında her zaman olduğu gibi AKP’li belediyelerin kendi partililerine bu işçi kadrolarının verileceği iddiaları gündeme gelmiştir.

*Alınacak işçi sayısı kadar AKP il, merkez ilçe, kadın kolları ve gençlik kolları arasında dağıtılacağı iddiaları kamuoyunu rahatsız etmiştir.

*AKP’li il başkanının işçi alımlarıyla ilgili böyle bir düşüncenin olduğunu ancak uygulamanın gerçekleşmediğine dair bazı haber sitelerine vermiş olduğu demeçlerde belediyeye yapılacak alımlarla ilgili ciddi şüphelerin oluşmasına neden olmuştur.

*Haksız işçi alımları ile gündemden düşmeyen AKP’li Elazığ Belediyesi ‘özel kontenjan’ adı altında gönül belediyeciliğini zedeleyen hamleler yapmaya devam ediyor.

*AKP’li Palu, Karakoçan, Kovancılar Belediyelerinde sonra AKP’li Elazığ Belediyesi de haksızlık zincirine bir halka olmuştur.

“VATANDAŞIN HAKKI YENİLİRSE İFŞA EDERİZ”

*Diğer AKP’li ilçe belediyelerinde olduğu gibi Elazığ Belediyesi de önümüzdeki günlerde yapılacak alımlarda partililerine el altından kontenjan ayırma, adam kayırma gibi işlere girmesi durumunda bu haksızlığı yüksek bir sesle ifşa edeceğimizi söylemek istiyorum.

*Vatandaşların haklarını üç beş kişiye peşkeş çekmek isteyenler şunu bilsin ki her zaman gölgeleri gibi kendilerini izlemeye ve her haksızlık karşılarında durmaya devam edeceğiz.

*Dolayısıyla belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın işçi alımlarında vatandaşlar arasında ayrım gözetmemesi ve liyakate uygun hareket etmesi çağrısında bir kez daha bulunuyoruz.

İddiaya ilişkin telefonla aradığımız AKP Elazığ il başkanı Şerafettin Yıldırım telefonlarımıza cevap vermedi.

Related Posts

Akşener: Ailesinde engelli bireyin olduğu bir insanım

“Bu çalışmayı önce sunacağız, sonra da işin sahiplerinin eleştirisine, tavsiyesine açacağız.Derneklerimiz, engelli bireylerin aileleri, kendileri …

Arabanın çarpmasıyla iki araç ortasında sıkıştı

İstanbul Sultanbeyli’de şoförünün sokağa dönüş yaparken direksiyon hakimiyetini kaybettiği araba, yolda bekleyen Abdullah Gündüz’e çarptı. Gündüz …

Konya’daki 8 firari kıskıvrak yakalandı

Konya’da, firari şahısları yakalamak için başlatılan çalışmada bir muvaffakiyete daha imza atıldı. Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Beşiktaş derbi öncesi bilet satışından büyük gelir elde etti

Süper Lig’in 8. haftasında Beşiktaş, meskeninde Fenerbahçe’yi ağırlayacak. Dev derbi öncesi iki kadro da hazırlıklarını sürdürüyor. Beşiktaş’ta …

Muharrem İnce’den 6’lı masaya sesleniyorum ‘altın günü’ bildirisi

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Kadıköy’de basın toplantısı gerçekleştirdi.  “Türkiye’nin bir ittifaka gereksinimi var” diyen İnce …

Son dakika! Putin 4 bölgeyi ilhak ettiklerini açıkladı

Rusya Devlet Lideri, Ukrayna’nın doğusunda işgal ettiği dört bölgeyi resmi olarak ilhak ederek kendi topraklarına kattıklarını açıkladı. Rusya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.