Bu dizüstü AMD’nin güçlü teknolojilerinden faydalanılıyor

Bu dizüstü AMD’nin güçlü teknolojilerinden faydalanılıyor

Alüminyum alaşımlı metal gövdeye sahip olan Huawei Matebook 16, yaklaşık 2 kilo ağırlıkta ve 17.8mm kalınlıkta. Sol yan tarafına baktığımızda; 2 tane USB Type-C noktası, bir tane HDMI 2.0 noktası ve bir de 3.5mm kulaklık girişini görüyoruz.

Sağ yan tarafa baktığımızda ise, 2 tane USB 3.2 Gen 1 noktası görüyoruz. Bildiğiniz gibi Huawei, daha fazla port ihtiyacı olanlar için ekstra aparat da satıyor. Bunu da ufak bir hatırlatma olarak paylaşalım.

Huawei, bu ürününde de 3:2 görüntüleme – en boy oranının tercih ediyor. Bu sayede, örneğin ekranda bir belge varken, yukarıdan aşağıya doğru daha fazla alan olduğu için daha fazla detayı da görebiliyorsunuz.

Gerçeğe yakın renkler sunabilen ve göz konforu modları sayesinde uzun süreli kullanımı mümkün kılan ekran, özellikle fotoğraf ve video düzenleme işleriyle ilgilenen profesyonellerin ilgisini çekecektir. Zira bu tip çalışmalarda “renk doğruluğu” oldukça önemlidir.

Huawei MateBook 16 ‘da AMD Ryzen 7 5800H işlemcisi kullanılıyor. 3.2GHz hızda çalışabilen ve maksimum saat hızı olarak 4.4GHz hıza kadar erişebilen bu işlemcisi, 7nm FinFET süreciyle hazırlandı. AMD’nin Zen 3 çekirdek mimarisini destekleyen işlemci, üst seviye, güçlü bir işlemci. Ekran kartı tarafında da AMD’nin Radeon Graphics desteği var.

Bunlara ek olarak 16GB DDR4 RAM ve 512GB Western Digital SN730 NVMe SSD depolama bulunuyor.

Huawei MateBook 16, ofis kullanımlarında oldukça güçlü bir ürün. Örneğin internet araştırmaları için oldukça performanslı. Öte yandan, Adobe Photoshop ve Premier gibi fotoğraf ve video düzenleme programlarında da performanslı deneyimler elde edebilir ve hızlıca sonuçlara erişebilirsiniz.

Tabii işten ya da okuldan fırsat kalan anlarda, eğlence faktörünü de göz ardı etmemek gerekiyor. Ürün, başarılı ekranı sayesinde dizi ve filmler için keyifli deneyimler sunabiliyor.

Öte yandan, bilgisayar oyunlarını da unutmamak gerekli. Öyle ya, güçlü bir işlemciye ve tamamlayıcı bileşenlere sahibiz.

Huawei MateBook 16 ‘da id Software’ın yakın zamanda satışa sunduğu açık dünya FPS oyunu Rage 2’yi yüksek grafik ayarlarında, genellikle akıcı performansla oynayabilirsiniz.

Ürün, tek şarj ile 12,5 saat boyunca PC’nizin yerel diskinde bulunan 1080p çözünürlüklü videoları izlemenize imkân sunuyor. 15 dakikalık şarjla da ofis kullanımlarında 3.5 saate kadar deneyim mümkün.

Related Posts

Huawei HarmoyOS 3.0’dan İlk Ekran Görüntüleri [Video]

Son aylarda ABD’nin yasaklarına rağmen bulunduğu pazarlarda payını artırmayı sürdüren Huawei, önümüzdeki günlerde telefonlarına yeni işletim …

Samsung Katlanabilir Ekranlı Telefon Satış Rakamını Açıkladı

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğini …

Rusya’dan Google’a 370 milyon dolarlık ceza

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle Bağlantı Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), Google’a para cezası verdi. Roskomnadzor, Google’a ilişkin …

Asus 13. Jenerasyon Intel işlemcilerine dayanak vermeye başladı

Intel’in 13. Kuşak Raptor Lake işlemcileri, daha fazla çekirdek, daha fazla irtibat dayanağı, yenilenmiş çekirdek mimarisi, PCIe 5.0 SSD’ler için …

Şarj rekoru kıran Amazfit Band 7 özellikleri ve fiyatı belli oldu!

Akıllı saatler kadar bilekliklere olan ilgi de büyük. Öyle ki Xiaomi bu alanda Mi Band serisiyle birlikte kendine bir fan kitlesi yaratmış …

Müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zammını açıkladı!

Milyonların gözü kulağı asgari ücrete yapılacak olan Temmuz ara zammına odaklanmıştı. Bu kapsamda tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.