DOGE, ETH ve Bu Altcoin’ler Manşetlerde: İşte Sıcak Haberler!

Bu hafta, kripto para piyasasında birden fazla ilginç gelişme yaşandı. Ethereum, Ağustos ayında uzun süredir beklenen ETH 2.0 için ilk adımlarını atacağını duyurdu. Bunun haricinde DOGE, ETH, AVAX ve Litecoin birbirinden ilginç gelişmelerle manşetlere taşınıyor.

DOGE, ETH, AVAX ve LUNA’dan haftanın haberleri

 • British Columbia Arama ve Kurtarma Derneği (BCSARA), Bitcoin ve Ethereum’da bağış kabul etmeye başladı. Kripto katkıları, ülkedeki çevrimiçi bağış ve bağış toplama için en büyük platform olan CanadaHelps aracılığıyla kabul edilecek.
 • Ava Labs kurucusu Emin Gün Sirer, Twitter’dan, Luna Foundation Guard’ın (LFG) TerraUSD (UST) çöküşünden önce önemli miktarda AVAX tutmadığını söyledi. AVAX’ın Terra çöküşünde oynadığı rolle ilgili yaygın kanıları reddi ve AVAX’ın tasarımının benzer çökmeleri önleyebileceğine değindi.
 • Bored Ape Yacht Club’ın NFT koleksiyonu Mayıs ayının başından bu yana %50’den fazla değer kaybetti.
 • Ethereum’un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin artık milyoner olmadığını söyledi.
 • IntoTheBlock verilerine göre, Dogecoin’in (DOGE) kar oranı, Mayıs ayının başlarındaki fiyat düşüşlerinin ardından %50’nin altına düştükten sonra %53’e yükseldi.
 • On-chain analitik kaynağı Santiment, Tether’in USDT piyasa değerindeki düşüşte USDT’den USDC’ye geçiş gözlemediğini ve ardından USDC’nin piyasa değerinde bir artış olduğunu söyledi.
 • MWEB olarak bilinen MimbleWimble Extension Block, MimbleWimble’ı Litecoin’e entegre etmek için kullanıldı. Resmi Litecoin Twitter hesabına göre, uzun zamandır beklenen MimbleWimble yükseltmesi resmi olarak etkinleştirildi ve ağ üzerinde gizlilik odaklı işlemlere izin verdi.
 • Kanadalı yatırımcı Kevin O’Leary, düzeltmeye rağmen Bitcoin’de yükseliş beklediğini söyledi.
 • Merkez Bankası Dijital Para Birimi Düşünce Kuruluşunun danışmanı olan Dr. Smith, Terra çöküşünden bu yana yatırımcılar arasında yayılan karamsar bir duygu olduğunu söyledi.
 • Anonim bir kripto para balinası 43.568.223 dolar değerinde Bitcoin’i Coinbase’ye transfer etti.
 • Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, DeFi altcoin piyasası, geçen haftaki piyasa çöküşünden sonra %92’den dazla toparlandı.
 • Terra ekibi, topluluğu kötü amaçlı önerilere karşı dikkatli olmaları için uyardı, Terra 2.0’da dApp’lerin başlatılmadığını söyledi.
 • Elon Musk, Dogecoin kurucu ortağı tarafından kripto dolandırıcılık botları hakkında bir tweet’e tepki gösterdi. Billy Markus, Twitter’da genellikle sevimli erkek ve kadınların avatar resimlerine sahip olduklarına dikkat çekerek bot hesaplarla alay etti.

Related Posts

Spor sahası tesisi işleri yaptırılacak

Diyarbakır Bağlar Belediyesi spor tesisi işleri yaptıracak. Yapımı tamamlanmayan spor sahaları yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19 …

ABD borçlanma kestirimini yükseltti

Bakanlık, mayısta paylaştığı varsayımda, Hazinenin ikinci çeyrekte 26 milyar dolar borçlanmasının beklendiğini, haziran sonu nakit istikrarının …

Dolar 17,95 seviyesinden işlem görüyor

Geçen haftanın son işlem gününde 17,75-17,98 bandında dalgalı bir seyir izleyen dolar/TL günü 17,9142’den tamamladı. EURO VE STERLIN NE KADAR …

SHIB’ten Gizemli Paylaşım: İşte Büyük Tahminler!

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB), önceki proje duyurularından önce olduğu gibi Twitter’da siluetli gizemli bir video paylaştı. SHIB topluluğu …

Yılın ilk 6 ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı sayısı yüzde 185 arttı

Türkiye, 2022’nin ilk 6 aylık döneminde 16 milyon 385 bin 80 yabancıyı ağırladı. Kültür ve Turizm Bakanlığının verilerine göre, bu yılın ilk …

Analist: DOGE Rallisini Beklemeyen Bu 10 Altcoin’e Baksın!

Dogecoin (DOGE), son satışlara rağmen piyasa değerine göre konumunu korumayı başardı. Devasa bireysel yatırımcı kitlesi meme coin’e olan inancını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.