Fatih Terim’in Adının Geçtiği, Futbol Dünyasındaki Ünlü İsimlerin Dolandırılma Olayını Tek Tek Anlatıyoruz

Futbol dünyasındaki ünlü isimlerin dolandırıldığı skandal olayın ayrıntılarını tek tek açıklıyoruz. Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Selçuk İnan, Fernando Muslera, Semih Kaya gibi isimlerin adının geçtiği dolandırıcılık nasıl yaşandı birlikte inceleyelim.

DenizBank’ın Levent Şube Müdüresi Seçil E.’nin tutuklanmasının ardından kamuoyuna yansıyan dolandırıcılık olayı hakkındaki iddialarla karşınızdayız.

Bir müşterinin şikayetçi olmasıyla ortaya çıkan olayda futbol dünyasının birçok ünlü isminin de adı geçiyor. Herkesin aklına gelen “Nasıl olur?” sorusunun cevabı da eskilere dayanıyor.

Olayın başlangıç tarihi 2011 yılına kadar uzanıyor. Sporcuların ve teknik heyetin maaşlarının ilgili bankaya yattığı dönemde Şeçil E. Galatasaray’ın antrenman tesislerinin bulunduğu Florya’da DenizBank şube müdürlüğü görevini yapıyor.

Futbolculara ve teknik heyete maddi konularda danışmanlık yaparak güven kazanıyor. Hesapların kontrolü onda olduğu için zaman içerisinde neredeyse aileden birisi gibi oluyor.

Gelir garantisiyle insanlardan para topluyor. Bu paraları ise elden alıyor. Yani ortada resmi bir belge söz konusu değil. Güveni oluşturduktan, bir kısım kar payını dağıttıktan sonra bu konu kulaktan kulağa yayılıyor ve yeni mağdurlar ortaya çıkıyor.

İddialara göre Seçil E. “gizli fon” olarak adlandırdığı sistemi DenizBank’ın yönetim kurulu üyesi ve genel müdürü olan “Hakan Ateş fonu” diyerek pazarlıyor.

Dolandırılan insanlar sadece futbol dünyasından tanıdığımız isimler değil. Yaklaşık 50 kişinin dolandırıldığı olayda bu fona yatırım yapan ünlü isimleri duyunca evlerini, arsalarını, tarlalarını satarak bu gizli fona elden yatırım yapıyor.

Bir iş adamının yaptığı şikayet neticesinde ortaya çıkan olayda mağdurların toplam 80 milyon dolara yakın dolandırıldığı ortaya çıkıyor.

DenizBank yaptığı açıklamada belgelerin sahte olduğu ve yalnızca A4 kağıdına yazılan dökümanlar olduğunu belirtiyor.

Belgelerin sahte olduğunu açıklayan DenizBank, ‘Seçil E. tarafından düzenlendiği iddia edilen, mevzuatta karşılığı olmayan, afaki tutarlar içeren, ödeme taahhüdü bulunmayan, ajanda yaprağına ya da düz A4 kağıda yazılan bir kısım dokümanlardır.’ ifadelerini kullanıyor.

Bu sisteme para yatıran kişilerin mağduriyetleri, olayın büyüklüğü henüz kamuoyuna yansımamış durumda. Son yılların en büyük dolandırıcılık olayı yargıya taşındı ve paralarını kaptıran kişiler mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

Gelecek günlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir