Haluk Levent açıkladı: Üç firma ile başlıyoruz, altı ayda teslim edeceğiz

AHBAP Derneği kurucusu ve sanatçı Haluk Levent, derneğin deprem bölgesinde gerçekleştireceği projelere ilişkin Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Adıyaman, Hatay, Maraş, Malatya ve Gaziantep’te ev inşaatlarına başlayacaklarını duyuran Levent, “Ailede engelli çocuğu olan ve evi yıkılan vatandaşlarımıza ev yapıp ücretsiz vereceğiz” dedi.

İlk etapta 1150 adet ev inşa edileceğini açıklayan Levent, evlerin 6 ayda teslim edeceğini duyurdu.

Levent’in konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“DEPREME TAM DAYANIKLI ÇELİK KONSTRÜKSİYON EVLER”

“Bağışlar geldiğinden bu yana deprem bölgesi için 1 milyar TL’nin üstünde kullanım yaptık. Kalan paranın çok büyük bir bölümünü ise deprem konutları için harcamaya karar verdik. Depreme tam dayanıklı çelik konstrüksiyon evler. 2 katlı olacak şekilde. 83 metre kare.”

“EVLER ÜCRETSİZ OLACAK”

“Ailede engelli çocuğu olan ve evi yıkılan vatandaşlarımıza ev yapıp ücretsiz vereceğiz. İlk etapta 1150 ev. Adıyaman, Hatay, Maraş, Malatya ve Antep’te 2+1 çelik konstrüksiyon ev inşaatlarına başlıyoruz. Devlet bize arsayı veriyor üç ayrı firma ile inşaata başlıyoruz.”

“Evleri 6 ayda teslim edeceğiz. Bu konuda Afad’tan ve bölge valiliklerinden altyapı desteği de alacağız. Bu proje depremde evi yıkılmış, engelli kalmış vatandaşlarımızın yanı sıra otizm, serebral palsi, down sendromlu, Sma gibi engelli çocukların içinde bulunduğu aileler için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir