Huawei, MWC fuarında casusluk yapmakla suçlanıyor: Ziyaretçileri takip etti!

MWC 2023 fuarına katılan Huawei’in fuarda bulunan ziyaretçilerini adım adım takip ettiği iddia edildi. Söz konusu güvenlik ihlali iddiasıyla gündeme gelen Huawei, konuyla ilgili  açıklamalarda bulundu.

ABD’nin ağır ambargolar uyguladığı şirket hakkında yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Nokia başkan yardımcısının paylaştığı görsellere göre Huawei, fuara gelen ziyaretçilere vermiş olduğu giriş kartlarıyla onları takipte bulunduğu iddia edildi. Fuar çıkışında geri iade edilmesi unutulan giriş kartlarının kullanıcılar tarafından incelenmesi sonucunda, kartların içeriğinde takip çipinin yer aldığı belirtildi.

KULLANICI İLGİSİNİ ÖLÇMEK İÇİN KULLANILDI

Huawei yaptığı açıklamada fuara katılan ziyaretçilerin en çok hangi ürünlere ilgi duyduğunu belirleyip hizmet deneyimini artırmak için böyle bir yöntemi uyguladıklarını bildirdi. Söz konusu amaç için bu yöntemin uygulanması için bile ziyaretçilerden izin alınması gerekiyor, ancak bunu fuarda izinsiz bir şekilde gerçekleştiren Huawei’in tepkilerle karşılaştığı iddia edildi.

MWC fuarına ev sahipliği yapan GSMA, iddiaların ciddi olduğunu ve konuyla ilgili araştırmaların kesinlikle yapılacağını belirtti. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir