İmamoğlu Üsküdar’daki İBB projelerini inceledi

İmamoğlu, ilçe ziyaretiyle ilgili değerlendirmesini Küçüksu Mahallesi’ndeki kapalı spor salonu tamamlama inşaat alanı şantiyesinde yaptı.

“ÜSKÜDAR YENİ ÇEHRESİNE KAVUŞACAK”

Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Hakimiyeti Milliye Çarşısı ve 1000 araçlık zeminaltı otoparkının bitimiyle birlikte Üsküdar’ın yeni bir çehreye kavuşacağını vurgulayan İmamoğlu, “Mimar Sinan’ın izlerini taşıyan, aynı zamanda orada kültürel ihtiyaçlarını gideren, üstünde, kentte soluk aldıran, yeşili içinde muhafaza eden bir meydan tasarımıyla bayram sonrası, bir bayram müjdesi gibi Üsküdarlı hemşehrilerimizle bunu paylaşmayı heyecanla bekliyoruz” diye konuştu.

“BOĞAZ’DA KANLI GÖRÜNTÜLER YAŞANMAYACAK”

Beylerbeyi’nden denize dökülen İstavroz Deresi’ne akan atık su ve yağmur suyunun, yaptıkları yatırımlarla ayrıştırılacağını aktaran İmamoğlu, böylece geçtiğimiz yıllarda Kurban Bayramlarında yaşanan kanlı görüntülerin önüne geçileceğinin müjdesini verdi. İmamoğlu “O atık suyun, pis suyun Boğaz’a karışmasını görmek, gerçekten insanın içini acıtan bir durum. Neticede Boğaz, inci gibi bir yer. Ama sadece o değil. İşte Bülbül Deresi’nden Çengelköy’e, birçok noktada aslında hem atık suları toplayan hem yağmur suyunu ayrıştıran ve hem de bunları Küçüksu arıtmaya pompalayan sistemin bütünleştiği bir altyapı çalışması İSKİ’nin, güncel değeriyle beraber, arkadaşlarımla baktığımızda, belki 1 milyarı aşan bir yatırımı, sadece 2,5 yılda Üsküdar’a aktarmış oluyoruz” bilgilerini paylaştı.

 “ESKİ YÖNETİMİN YURT BİNASI, ÇOK FONKSİYONLU OLARAK KULLANILACAK”

Çengelköy Mahallesi’ndeki çok fonksiyonlu hizmet binasının eski İBB yönetimi tarafından yurt binası olarak tasarlandığını hatırlatan İmamoğlu, “Erişim, ulaşım konusunda birtakım problemleri de olan bir yerdi. Burayı arkadaşlarımız, o bölgenin ihtiyaçlarını gidermeye dönük olarak yeniden düzenledi. 8 sınıflı,  büyük bir kreşimiz, mahalle evi, başka birimlerimizin de ihtiyacını giderecek alanlar var muhtarlığı içine alan. Yani bir nevi mahalleye hizmet eden, sosyal hizmetler dahil birçok birimimizi içine katan çok güzel bir binamız. İçinde küçük tiyatro oyunlarının sahneleneceği, sahnesinden çok güzel bir kütüphanesine varıncaya kadar, değerli bir işimizin de bitme aşamasını takip ettik. O da inşallah tamamlanmış bir şekilde karşımıza çıkacak mayıs ayında” ifadelerini kullandı.

“RAMAZAN’IN BİTİMİYLE ÜSKÜDAR’A HEDİYE EDECEĞİZ”

“Küçüksu’daki kapalı spor salonu inşaatı durmuş ve tasfiye kararı aldırılmış bir projeydi devraldığımızda” diyen İmamoğlu, şu bilgileri paylaştı:

*Uzun bir hukuki süreç işletildi. Sonra arkadaşlarımızın bu süreci toparlamasıyla, yeni bir ihale süreciyle, yüklenicinin de sağlıklı performansıyla işin başlangıcını ziyaret etmeye geldim. Burada hem kapalı spor salonu var hem kapalı yüzme havuzumuz var.

*Aynı zamanda hem buraya hem çevreye hizmet edecek 130 araca yakın bir kapalı otoparkımız söz konusu. Ama aynı zamanda üst bölümlerinde de açık alanları yoğun bir şekilde kullanan spor alanlarımız da mevcut.

*Bunlar da açık sahalar olarak semt sakinlerimize burada güzel hizmetleri sunuyor olacak.

*Bütün bu işler, bir nevi bize bir bayram müjdesi gibi, Ramazan ayının hemen arkasından, Ramazan Bayramı’nın bitiminde Üsküdarlılara hediye edeceğimiz alanlar olarak karşımıza çıkıyor.

 “39 İLÇEYE AYRIM YAPMADAN HİZMET EDİYORUZ”

İmamoğlu, “Açıkçası temelde baktığımız şey, geçmişe dair birtakım problemleri çözmek, yeni projelerin yapımını hayata geçirmek, altyapıya çok önem vermek ama üst yapıda da gerçek ihtiyacı ortaya koyan ve bu konuda, başta oradaki bütün vatandaşların taleplerini toplamak, bütün siyasi paydaşların, Meclis’in takdirini ve onların bir nevi düşüncelerini ortaya koymalarını sağlamak ve ardından da idari olarak en optimum kararı vermek. Bundan sonra İstanbul’un hizmet anlayışı da böyle olmalı. Yoksa tek başına bir ihale yapmak, bazen yazışması olmadan, bazen kurumlar arası anlaşması, uzlaşması olmadan süreçlerin başlamaları, gerçekten kurumların başını ağrıtan, rahatsız eden bir duruş. Bu düzenlemeyi yapmış olmanın da açıkçası huzurunu ve keyfini yaşıyoruz bütün arkadaşlarımla. Aynı anda şunu da ifade etmek isterim ki; 39 ilçeye, siyasi ayrım yapmaksızın hizmet etmenin de keyfini yaşadığımı burada belirtmek istiyorum. Üsküdar’ımıza hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

İmamoğlu, Üsküdar ziyaretini, Yavuztürk Mahallesi’ndeki semt pazarında vatandaşlarla ve esnafla bir araya gelerek tamamladı.

Related Posts

Konya’daki 8 firari kıskıvrak yakalandı

Konya’da, firari şahısları yakalamak için başlatılan çalışmada bir muvaffakiyete daha imza atıldı. Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Beşiktaş derbi öncesi bilet satışından büyük gelir elde etti

Süper Lig’in 8. haftasında Beşiktaş, meskeninde Fenerbahçe’yi ağırlayacak. Dev derbi öncesi iki kadro da hazırlıklarını sürdürüyor. Beşiktaş’ta …

Muharrem İnce’den 6’lı masaya sesleniyorum ‘altın günü’ bildirisi

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Kadıköy’de basın toplantısı gerçekleştirdi.  “Türkiye’nin bir ittifaka gereksinimi var” diyen İnce …

Son dakika! Putin 4 bölgeyi ilhak ettiklerini açıkladı

Rusya Devlet Lideri, Ukrayna’nın doğusunda işgal ettiği dört bölgeyi resmi olarak ilhak ederek kendi topraklarına kattıklarını açıkladı. Rusya …

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun’un gazetemize açtığı dava ertelendi

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun’un, müsaadesiz yaptırdığı şömine ve çardağın yıkılmasına ait haberimiz nedeniyle fotomuhabirimiz …

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Barışı temel alan bu oyunlar hepimize kültürel diplomasi kapısı açacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dünya Göçebe Oyunları Açılış Etkinliklerinde konuştu.Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:Ülkemizin mavi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.