Kemal Kılıçdaroğlu’na Kandil’den bir destek daha! ‘Burada küçük hesap yapmamak lazım’

ensonhaber.com

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine sayılı günler kala parti liderlerinin çalışmalarında vites arttı.

Meydanlarda, televizyon programlarında ve sosyal medyada sık sık demeçler veren liderler, seçmenlere vaatlerini açıklamaya devam ediyor.

Bir açıklama ise CHP Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun destekçisi Kandil’den geliyor.

Kandil’den destek yağıyor

Kılıçdaroğlu’nun HDP’nin desteğini almasının ardından terör örgütü PKK’nın elebaşları mesajlar vermeye başladı.

Sözde üst düzey yöneticiler, Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanması durumunda büyük bir korku yaşayarak, Kılıçdaroğlu’na oy istiyor.

Gözden Kaçmasın PKK’lı terörist Sabri Ok’tan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek Haberin Detayları

PKK elebaşlarından peş peşe açıklamalar

CHP Lideri’nin, “Kucaklaşmak varken niye kavga ediyoruz?” ifadeleriyle HDP’yi kucaklaması, örgüt cephesinde büyük bir umuda yol açtı.

Bunun üzerine Kandil’deki sözde yöneticiler, desteğini artırdı. Duran Kalkan, Mustafa Karasu, Sabri Ok, Bese Hozat, Murat Karayılan’ın ardından bir açıklama da kırmızı bültenle aranan terörist Helin Ümit’ten geldi.

Gözden Kaçmasın PKK’dan Kılıçdaroğlu’na açık destek: HDP’nin tutumu seçimlerin sonucunu doğrudan etkileyecektir Haberin Detayları

“Umut varsa Zap’taki savaşın sonucudur”

Ümit yaptığı açıklamalarda, Cumhur İttifakı’nın seçimi kaybetmesinin PKK için ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

Eğer bugün Türkiye’de bir umut varsa, bir değişim arayışı varsa, hala Türkiye’nin demokratikleşebileceğine dair beklentiler varsa bu Zap’taki, Avaşin’deki, Metina’daki savaşın sonucudur. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım.

Eğer AK Parti-MHP iktidarı sonuca ulaşsaydı, bugün Türkiye’de kimse ağzını açamazdı. Eğer PKK savaşır durumda olmasaydı kimse Erdoğan’a, sesini çıkaramazdı.

Türkiye’de gerçek muhalefet yapabilmek, muhalif güç olabilmek demek aslında Kürt halkının yanında olabilmekten geçiyor. Türkiye toplumunun da, Türkiye’deki demokratik kesimlerin de bu gerçekliği çok iyi anlaması lazım.

“Bu seçimlerde yenilgiye uğratılması çok önemli”

Umudunu Millet İttifakı’na bağlayan örgüt üyesi, sözlerine şöyle devam etti:

Bir iktidar değişimi değil, iktidarın el değiştirdiği bir seçim olarak görmemek lazım. Aslında Türkiye’deki sistemin karakterinin belirleneceği bir seçim süreci oluyor. AK Parti-MHP ittifakı yolun sonundadır, sonuna gelmiştir.
Bölge açısından çok büyük tehlikedir, tehdittir. Bu seçimlerde yenilgiye uğratılması çok önemli. Burada küçük hesap yapmamak lazım.

Gözden Kaçmasın PKK’lı Duran Kalkan’dan Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek Haberin Detayları
PKK elebaşı Mustafa Karasu’dan Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir