Rubato’nun solistine iki suçtan ceza, beş suçtan beraat

Sözcü Gazetesi’nden Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Özer Arkun’un avukatı Serkan Toper ve müşteki B.Y.’nin avukatı Fatih Uzun katıldı.

MÜTALAA AÇIKLANDI

Açıklanana mütalaada, 4 Mayıs 2020’de Özer Arkun ile B.Y.’nin tartıştığı ve Arkun’un kız arkadaşı B.Y.’yi yaraladığı anlatıldı. Mütalaada, B.Y.’nin hürriyetinin tahdit iddiasına rağmen tarafların olayın hemen ertesi günü hastaneye gittiği, katılanın sanık olmaksızın muayene olduğu, bu durumda sanığın iddialarının somut deliller ile örtüşmediğinin değerlendirildiği belirtildi.

Savcı mütalaasında, B.Y.’nin cep telefonu ve bilgisayarının zapt edildiğini iddia etmesine rağmen, HTS kayıtlarının incelenmesinde olağanüstü bir kesintinin olmaması ve katılanın olayın hemen akabinde video çekebildiği değerlendirildiğinde iddiaların soyut kaldığı aktarıldı.

CİNSEL SALDIRI İDDİASI

Mütalaada, B.Y.’nin cinsel saldırıya uğradığına yönelik iddialarının sanık Özer Arkun tarafından kabul edilmediği, B.Y. tarafından doğrulanmaması nedeniyle soyut beyanlardan ibaret kaldığı kaydedildi.

Savcı, incelenen mesaj içerikleri ve beyanlara göre sanığın tehdit ve şantaj anlamı barındıracak eyleminin tespit edilemediğini kaydetti.

Mütalaada Özer Arkun’un B.Y.’yi darbettiğinin sabit olduğu ancak incelenen muayene raporunda künt travma izine veya kesiye rastlanılmaması nedeniyle eylemin B.Y.’nin iddia ettiği gibi silahtan sayılacak bardak ile gerçekleştiğine dair delil bulunmadığı anlatıldı.

Sanık Arkun’un B.Y.’ye attığı mesajda “Sen manyak mısın?” şeklinde hakaret ettiğinin belirtildiği mütalaada, dosyanın Uzlaştırma Bürosu’na gönderildiği ancak taraflar arasında uzlaşma sağlanamadığı ifade edildi.

5 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Mütalaada, sanık Özer Arkun’un ‘basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde kasten yaralama’ ve ‘hakaret’ suçlarından 1 yıl 3 aydan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Öte yandan mütalaada sanık Özer Arkun’un ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘tehdit’, ‘şantaj’, ‘nitelikli yağma’ ve ‘basit cinsel saldırı’ suçlarından ise beraatine karar verilmesi talep edildi.

Mahkeme heyeti, müşteki B.Y.’nin avukatına mütalaaya ilişkin beyanda bulunması için süre vererek duruşmayı erteledi.

Related Posts

Zelenski: Zaporizhzhia Nükleer Santrali etrafında yaşananlar Rusya’nın en büyük cürümlerinden biri

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski, gece saatlerinde yaptığı günlük ulusa sesleniş konuşmasında Danimarka’nın başşehri Kopenhag’ta …

Doç. Dr. Kekeçoğlu’ndan ‘acı bal’ uyarısı

Düzce’nin Yığılca ilçesinde orman gülü balı üretimi yapan vatandaşlar, kovanlarının yakınlarında baygın bir boz ayı görerek durumu Orman İşletme …

Kaçak göçmenleri Avrupa diye Kekova Adası’na bıraktılar

Antalya’da 160 kaçak göçmen, Avrupa diye Kekova Adası’na bırakıldı.Demre’de kıyı güvenlik grupları, ihbar üzerine Kekova Adası’na gitti. 20’Sİ …

Ruslara tek yol Türkiye

Rusya’nın Ukrayna savaşını başlattığı 24 Şubat’tan beri Avrupa’da uluslararası hava ulaşımı köklü ve dramatik değişim geçirdi. Batılı ülkelerin …

Latif Şimşek, Parlamento Muhabirleri Derneği’nden istifa etti

Gazeteci Latif Şimşek, geçtiğimiz pazar günü, tv100 ekranlarındaki “Gündeme Dair” programında Cemal Enginyurt ve ‘özel koruması’ Emrah Topal …

Adıyaman’da traktör devrildi: 1 meyyit, 2 yaralı

Kaza, sabah saatlerinde Boğazözü köyünde meydana geldi. Kimin kullandığı öğrenilemeyen 02 KD 452 plakalı traktör, denetimden çıkarak şarampole …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.