The Sandbox Nedir? SAND Ne İşe Yarar?

The Sandbox, varlıkları ve oyunları oluşturabileceğiniz, paylaşabileceğiniz ve bunlardan para kazanabileceğiniz Ethereum tabanlı bir Metaverse ve oyun ekosistemidir. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “The Sandbox nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

The Sandbox nedir? Ne işe yarar?

Sandbox, kullanıcıların dünya içi varlıkları ve oyun deneyimlerini oluşturup, paylaşabilmektedir. Aynı zamanda bunlardan para kazanabileceği Ethereum tabanlı bir Metaverse ve oyun ekosistemidir. Platform Pixowl tarafından yaratıldı. The Sandbox, platformların, içerik oluşturucuların ve oyuncuların haklarının sınırlı olduğu, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahiptir. Ayrıyeten bunları kontrol ettiği geleneksel oyun pazarını bozmak için tasarlanmıştır. The Sandbox’ta, kullanıcılar dünyadaki yaratımları üzerinde mutlak mülkiyete sahiptir. Sandbox üç üründen oluşur:

VoxEdit, kullanıcıların diğer öğelerin yanı sıra insanlar, hayvanlar ve araçlar gibi Metaverse 3B nesneler oluşturmasına ve canlandırmasına olanak tanır. Bu nesneler VARLIKLAR olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda ERC-1155 Token standardını kullanır. Bu da değiştirilebilen ve değiştirilemeyen Token’lerin (NFT’ler) tek bir akıllı sözleşmeyle basılmasına olanak tanır. Sandbox Marketplace, kullanıcıların varlıklarını ilk önce Gezegenler Arası Dosya Sistemine (IPFS) yükler. Yükledikten sonra ise yayınlayabilecekleri ve satabilecekleri bir mekandır. Sandbox Game Maker, kullanıcıların ücretsiz olarak 3D oyunlar oluşturmasına olanak tanır. The Sandbox’a katılmak için herhangi bir kodlama bilgisi gerekmese de, güçlü araç takımı, değerli varlıkları yaratmayı ve hızla büyüyen çevrimiçi oyunlar ve dünyalar dünyasına dahil etmeyi mümkün kılar.

SAND Coin nedir?

The Sandbox’ın yerel Token’i SAND Coin’dir. SAND, ekosistemin tüm işlemlerini ve etkileşimlerini destekleyen bir ERC-20 Token’idir. Örneğin, oyun oynamak, ekipman satın almak veya avatarınızı özelleştirmek SAND Token’lerine mal olur. Gelecekte, SAND aynı zamanda bir yönetişim Token’i olarak da hizmet edecek ve sahiplerinin The Sandbox DAO kurulduğunda ekosistemdeki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmasına izin verecek.

The Sandbox nasıl çalışır?

Sandbox yazılımı, uygulamasında dijital LAND ve NFT VARLIKLARIN sahipliğini izlemek için Ethereum Blockchain’den yararlanır. Kullanıcılar, SAND Token’lerini tutan Ethereum cüzdanlarını kullanarak ekosistemiyle daha fazla etkileşime giriyor. Geliştiriciler ayrıca sanal gayrimenkullerinde deneyimlenen animasyon ve etkileşimleri çeşitli araçlar kullanarak tasarlayarak Sandbox platformunda yenilik yapmakta özgürdür:

  • Voksel Düzenleyici: Kullanıcılar, flora, fauna ve avatar odaklı ekipman (giyim veya silah gibi) gibi yaratımları tasarlamak ve hayata geçirmek için üç boyutlu tasarımın en küçük birimi olan vokseller oluşturabilir.
  • Game Maker: Kullanıcıların pazarda oluşturdukları veya satın aldıkları VARLIKLARI kullanarak LAND’larında 3D oyunlar oluşturmalarına olanak tanıyan araçlardır.
  • Kullanıcılar, yarattıklarını ilk önce Ethereum Blockchain’de ERC1155 Token’leri (VARLIKLAR) olarak kaydettikleri Sandbox pazarına yükleyebilir. Bu varlıklar daha sonra SAND kullanılarak alınıp satılmaktadır.

The Sandbox nedir? SAND nasıl satın alınır?

The Sandbox şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. The Sandbox’un işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: PancakeSwap ve MEXC. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Related Posts

Bakan Kurum: Muhalefetin alandan haberi yok

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum toplu açılış merasimi, gençlik buluşması ve bir dizi ziyaretler için geldiği Samsun’da …

USTİS ile Nişantaşı Üniversitesi’nden işbirliği protokolü

USTİS adına imza törenine USTİS başkan vekili Berkay TULPAR, Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Şenay Yalçın katıldı. Taraflar, bu protokol …

SPK, 7 şirketin borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı

SPK haftalık bültenine göre, Kurul, Şeker Faktoring AŞ’nin 320 milyon lira, MLP Sağlık Hizmetleri AŞ’nin 750 milyon lira, Tacirler Yatırım Menkul …

Trakya’da buğday rekoltesi 2 milyon 280 bin ton oldu

Trakya’da bu yıl 4 milyon 376 bin dekar alanda buğday ekimi yapıldı. Geçen yıl buğday ekim alanı 4 milyon 446 bin dekar olan bölgede bu sene …

Analist Bombayı Patlattı: Bu 6 Altcoin 50x Yapabilir!

Genel anlamda yatırımcılar, dünyanın en iyi portföyünü oluşturmak ister. Risk ve getiriyi dengelerken ayı piyasasında bile iyi performans …

Orhan Pala haber kaldırmak için şirketlerden ne kadar para alıyor?

Polemikhaber’de yer alan habere göre; özellikle halka açık şirketler açısından, haklarındaki haberler büyük önem arz ediyor. Bu şirketler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.